The SRP-S300L is a 3 inch liner-free label and receipt printer. Designed for highly frequented cash desks due to its higher performance and Lower TCO. Liner Free Label Printer – Exceptional Technologies – World���s first liner-free label printer equipped with specialized back-feed technology (SRP-S300L) – Anti-jam technology is provided by special paper path design and automatic guillotine cutting system – Paper save mode, reducing the length of a receipt up to 25% – Printing speed up 170 mm/sec (SRP-S300L), 300 mm/sec (SRP-S300R) – Built-in power supply saves counter space and protects against water damage – Built-in USB 2.0, Optional I/F card (Serial, Parallel, Ethernet, WLAN and Bluetooth) – Stand-alone or space-saving wall-mount use – Easy to replace auto-cutter is included Liner Free Label Printer – Exceptional Technologies – World���s first liner-free label printer equipped with specialized back-feed technology (SRP-S300L) – Anti-jam technology is provided by special paper path design and automatic guillotine cutting system – Paper save mode, reducing the length of a receipt up to 25% – Printing speed up 170 mm/sec (SRP-S300L), 300 mm/sec (SRP-S300R) – Built-in power supply saves counter space and protects against water damage – Built-in USB 2.0, Optional I/F card (Serial, Parallel, Ethernet, WLAN and Bluetooth) – Stand-alone or space-saving wall-mount use – Easy to replace auto-cutter is included
Bixolon SRP-S300L Thml Printer Linerless USB/Eth I/F Blk T SRPS300LSUEG
Bixolon SRP-S300L Thml Printer Linerless USB/Eth I/F Blk T SRPS300LSUEG SRP-S300L 3in Thermal Printer for Linerless Label Paper with USB & Ethernet Interface and Paper Taken Sensor, Black